17. Tydzień Kina Hiszpańskiego

Kino Forum
ul. Legionowa 5, 15-281 Białystok

 

 

Harmonogram pokazów:

27 marca
18:15 KIKI, 102′
20:15 ZA PÓŹNO NA GNIEW, 92′, BR – OTWARCIE

28 marca
18:30 MUSIMY POROZMAWIAĆ, 91′
20:15 DALEKO OD MORZA, 105′

29 marca
18:30 JEDNOOKI KRÓL, 87′
20:15 TRUMAN, 110′

30 marca
18:15 KRWAWE GODY, 96′
20:15 CZŁOWIEK O TYSIĄCU TWARZY, 123′

31 marca
18:15 OSTATNI HISZPANIE NA FILIPINACH, 105′
20:15 POWRÓT DO MIŁOŚCI, 108′

1 kwietnia
17:15 PALMY W ŚNIEGU, 163′
20: 15 NOCNE HISTORIE, 93′

2 kwietnia
20:15 PRZEZ OTWARTE DRZWI, 82′

 

ZA PÓŹNO NA GNIEW (TARDE PARA LA IRA) reż. Raúl Arévalo, 2016
POLSKA PREMIERA!

Madryt, sierpień 2007. Curro (Luis Callejo), złapany na włamaniu do jubilera, trafia do więzienia. Kiedy zostaje zwolniony, ma nadzieję na nowe życie u boku żony, Any (Ruth Díaz) i syna, jednak pewnego poranka na jego drodze staje José (Antonio de la Torre) –tajemniczy mężczyzna, który wywiera na Curro ogromny wpływ. To początek ich wspólnej drogi, podczas której zmierzą się z duchami z przeszłości.

 

CZŁOWIEK O TYSIĄCU TWARZY (EL HOMBRE DE LAS MIL CARAS) reż. Alberto Rodríguez, 2016
POLSKA PREMIERA!

Historia człowieka, który oszukał Hiszpanię. Intryga z polskim wątkiem oparta na faktach. Francisco Paesa (Eduard Fernández), tajny agent hiszpańskiego rządu, odpowiedzialny za najważniejszą operację przeciwko organizacji terrorystycznej ETA, musi uciekać z kraju. Po powrocie dostaje zlecenie ukrycia półtora miliarda peset pochodzących ze źródeł publicznych. W akcji pomaga mu wierny wspólnik, Jesús Camoes (José Coronado).

 

TRUMAN reż. Cesc Gay, 2015

Wzruszająca historia o przyjaźni i odwadze potrzebnej, by zaakceptować to, co nieuniknione. Przyjaciele z dzieciństwa, argentyński aktor mieszkający w Madrycie, Julián (Ricardo Darín) i matematyk pracujący w Kanadzie, Tomás (Javier Cámara), spotykają się po wielu latach jako dojrzali mężczyźni. Chcą spędzić razem kilka fantastycznych dni. Wiedzą, że to ich ostatnie spotkanie.

 

POWRÓT DO MIŁOŚCI (LA RECONQUISTA) reż. Jonás Trueba, 2016
POLSKA PREMIERA!

Mając po piętnaście lat, Olmo (Francesco Carril) i Manuela (Itsaso Arana) przeżyli razem pierwszą miłość. Dzisiaj, piętnaście lat później, mają okazję odnowić uczucie. Pewnej zimowej nocy w Madrycie wspominają przeżyte chwile i doznania, które ich łączyły. Do dawnych kochanków powraca namiętność. Obydwoje zmienili się z upływem czasu – czy romans będzie zupełnie nowym doświadczeniem?
Zdjęcia do filmu wyreżyserowanego przez Jonasa Truebę (Wszystkie piosenki są o mnie, 12. TKH) zostały zrealizowane w Madrycie, który, według krytyki, jest u Trueby “Madrytem o paryskim smaku”. W jednej z ról znana z filmu Sztokholm (14. TKH) Aura Garrido.

 

JEDNOOKI KRÓL (EL REY TUERTO) reż. Marc Crehuet, 2016
POLSKA PREMIERA!

Lidia (Betsy Túrnez) jest bezrobotna, mieszka z Davidem (Alain Hernández), policjantem w z oddziałów prewencji. Sandra (Ruth Llopis) sprawia wrażenie spełnionej, ale jej przyjaciel, Nacho (Miki Esparbé), „dokumentalista społeczny”, jest w ciężkiej depresji, spotęgowanej utratą oka podczas manifestacji. Lidia i Sandra nie widziały się od lat. Miło zapowiadające się spotkanie mąci pewien drobny szczegół…
Scenariusz na podstawie sztuki teatralnej własnego autorstwa napisał Marc Crehuet, który debiutuje w roli reżysera filmowego.

 

MUSIMY POROZMAWIAĆ (TENEMOS QUE HABLAR) reż. David Serrano, 2016
POLSKA PREMIERA!

Nuria (Michelle Jenner) ma wszystko: znakomitą pracę, piękne mieszkanie i idealnego narzeczonego. Nie ma tylko… rozwodu. Jej mąż, Jorge (Hugo Silva) stracił pracę, a radami doprowadził teściów do ruiny. Nuria nie chce przybić go prośbą o rozwód, dlatego ukrywa prawdę o sobie. Ma nadzieję, że Jorge zaakceptuje ostateczne rozstanie i podpisze papiery, jednak perfekcyjnie przygotowany plan się komplikuje…
Sympatyczna komedia romantyczna. Świetne role drugoplanowe Belén Cuesty (Jak zostać Katalonką; Kiki, el amor se hace) i Veroniki Forqué (Kika, Matador).

 

PRZEZ OTWARTE DRZWI (LA PUERTA ABIERTA) reż. Marina Seresesky
POLSKA PREMIERA

Rosa (Carmen Machi) jest prostytutką. „Odziedziczyła” najstarszy zawód świata po swojej matce, Antonii (Terele Pavez). Życie Rosy to piekło. Nie potrafi być szczęśliwa. Pewnego dnia w jej domu pojawia się ktoś nowy, a wraz z nim szansa na radość.
Dynamiczny scenariusz z pełną poczucia humoru wizją naszego świata, ale przede wszystkim wzruszająca historia dwóch kobiet, które mogłyby być naszymi sąsiadkami.

 

NOCNE HISTORIE (RUMBOS) reż. Manuela Burló Moreno
POLSKA PREMIERA

Barcelona. Gorąca letnia noc. Dwóch chłopców w luksusowym kabriolecie, zahartowany w bojach kochanek, porzucona bez wyjaśnień dziewczyna, taksówkarz ze zranionym sercem, pielęgniarz, który nie umie zapomnieć, zmęczona oczekiwaniem na męża żona, zakochany kierowca ciężarówki, kobieta z przeszłością… Frustracje, zazdrość, pożądanie, przerwane marzenia… Intymne historie miłosne na skrzyżowaniu dróg.

Kwiecień 2 @ 20:15
20:15